Motivācijas nometne


‌Kur rast motivāciju ikdienai?‌
Katru dienu, ko piedzīvojam šeit un tagad, esam lielas un raibas izvēles priekšā – ko skatīt, ko klausīties un ko baudīt no visa plašā piedāvājumu klāsta. Jautājums vienmēr ir tikai viens: kas no visa, kas tiek piedāvāts, ir labs, tīkams un svētīgs man?

‌Motivācijas nometne ir bijusi jau kādu laiku lolots sapnis, kas īstenojās un aizsākās 2016. gada novembra beigās. Dažādu kursu Lutera Akadēmijas studentiem ir iespēja piedalīties un izbaudīt visu, ko piedāvā šī nometne. Katram no mums tās ir īpašas dienas, īpašas ar kaut ko savu, pat vairāk – tās ir īpašas stundas, ko piedzīvojām vienu pēc otras – gan klausoties dažādu lektoru lekcijas, gan esot kopā sadraudzībā, gan kopā lūgšanās un slavēšanā, gan  kopā sarunās un vienkārši esot līdzās viens otram. Te atkalredzēšanās un satikšanās prieks, te, pie tējas un kafijas, omulīgas sarunas par un ap daudzajām, un dažādajām draudzēm, pie kurām katrs piederam, kas te sabraukuši, mērojot garāku vai īsāku ceļa posmu. Ar to, cik dažādi esam kā cilvēki un cik dažādos un neparastos veidos varam kalpot Dievam, atklājas sadraudzībā. Studentiem ir atvēlēts laiks arī pārdomām un sarunai ar garīgajiem vadītājiem, kurā būtiski ir noformulēt savu izvēli studijām LA, apzinoties tās lietas, kas iedrošina studēt, gan apzinoties to, kas rada bažas un nedrošības sajūtu.

Rīti iesākas ar rīta lūgšanu (Laudes) vai dievkalpojumu, tā svētot šo dienu un ieliekot to Dieva rokās. Sekundes virknējas minūtēs, minūtes – stundās; tā diena steidzas, bet mēs to nepamanām… līdz klāt ir laiks pusdienas lūgšanai (Sext). Cik daudz laba un svētīga mums būtu ļauts piedzīvot ikdienā, ja dienu no dienas pirmajā vietā arvien mēs liktu mūsu Kungu – Jēzu Kristu un būtu ar Viņu kopā gan rītos, gan dienvidū, gan vakaros. Lūgšanā paceļam savas sirdis pateicībā uz mūsu Kungu! Un vakari noslēdzas ar nakts lūgšanu (Completorium), kas liek apklust domām, vārdiem un darbiem, atgādinot to, ka tāpat kā dzīves sākums, arī gals ir Dieva rokās. Tik liels ir Dievs! Un Viņa priekšā apklustam, lai dusētu mierā, paļāvībā un drošībā. Nakts pār mūsu galvām klāj zvaigžņotu debesjumu - kā lielāko un skaistāko Dieva mīlestības apliecinājumu cilvēkam.

Motivācijas nometnē studenti piedzīvo lielāko no atklāsmēm, kad vārdi, kas stāv rakstīti – vienā mirklī kļūst ļoti dzīvi un sevi apliecinoši  – Dievam nav svarīgi, cik pareizi, cik gudri, cik augsti mācīti, cik jauni vai cik veci esam – Viņš katru atrod savā laikā un savā vietā  un katru, tieši tādu arī aicina. Tieši tāpēc Motivācijas nometnē, vēl vairāk - LA, - arī esam tik dažādi un tomēr tik līdzīgi – līdzīgi savā ticībā un paļāvībā.

‌Motivācijas nometni parasti noslēdzam ar dievkalpojumu Dievam par godu, kurā roku rokā dažādās kalpošanās līdzdarbojas nometnes dalībnieki - studenti, pasniedzēji, Akadēmijas vadība un mācītāji! Liels ir Dievs un liels ir viss, ko Viņš dara – manā, tavā un katra dzīvesgājumā - ja vien tam ļaujamies, ticam un pielūdzam To!

Šī pasaule mūs kārdina un piedāvā daudz un dažādus veidus, kā apskurbt no it kā laimes, ko piedāvā šovi, izklaides, adrenalīna azartspēlēs. Kur paliek cilvēka dvēsele visā tajā? Lielākais un labākais šeit un tagad - meklēt To Kungu savās domās, vārdos un darbos, un Viņš ļaus iepazīt  patiesu prieku un laimi savā sirdī. To piedzīvojam Motivācijas nometnē – esot vienoti daudzi un dažādi locekļi vienā patiesā miesā – Jēzū Kristū.

‌Pateicība Dievam! - par visu, ko saņemam un baudām!!!
‌Mīlestībā un pateicībā,
Inga Stonka,
LA 2018. gada absolvente
‌Studenti par motivācijas nometni...‌
Paši studenti par motivācijas nometni daloties, min vairākas lietas, kas ir vērtīgākais no visa, kas nometnes dienās piedzīvots; kas īpaši paliek atmiņā, prātā un sirdī no dzirdētā nometnē; un ir izteikti arī vairāki vēlējumi un ieteikumi, domājot par līdzīgu nometni turpmāk.
‌Konkrētas aktivitātes, kas bija vērtīgākais no visa, kas nometnes dienās piedzīvots:
 • ‌individuālā saruna ar garīdzniekiem;
 • iepazīšanās spēles;
 • sadraudzība (pleca sajūta);
 • spēles ar garīdzniekiem;
 • nometne “izrauj” no ikdienas;
 • rīta un vakara kopējās lūgšanas un dievkalpojums;
 • nometnes tematika un atbilstošas lekcijas.
Atziņas (teoloģiskas, cilvēcīgas, garīgas, praktiskas…),  kas īpaši palicis atmiņā, prātā un sirdī no dzirdētā nometnē:
 • lekciju praktiskās daļas (vajadzētu pilnā formā iziet cauri);
 • savu un citu studentu Sv. Gara dāvanu atklāšana;
 • kafijas DAUDZUMS;
 • ļoti labs ēdiens. :-))

2024. gada 18. jūlijs
Vārda dienas: Rozālija, Roze
Ziņojumi
 

*****
Sveicam 2024. gada LA absolventus 

un aicinām uz LA 23.izlaidumu piektdien, 21.jūnijā plkst.15.00 Rīgas Domā.


Sadarbības partneri
fb
© 2024 Nodibinājums “Lutera Akadēmija”. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »